Burak atamayınca…

Özellikle Burak, sonra her ne kadar çok iyi oynasa da Drogba ve hatta ikinci yarıda Umut’un bu kadar çok gol kaçırdığı bir maçta galip gelmek kolay değil.

Hatta bir yenilgiye uğramadığı için de mutlu olabilir Terim. Özellikle Samet Aybaba’nın Deniz’i oyuna alarak 3 stopere dönmesi ve oyunu orada kabul etmeye karar verdiğini oyuncularına ilan edişi önemliydi. Antalya böylece geniş alanda çok hızlı hücum edebilen oyuncularını minimumda kullanabildi.

Eğer sağlığı yerindeyse ligin pa merkezi üstatlarından Uğur İnceman’ı neden düşünmedi anlaşılmaz. Galatasaray’ın zaten alternatifsiz Selçuk olmadan kurduğu takımdan Emre ve Engin’i de çıkararak merkezi sadece Melo’ya bıraktığı oyunda orada, Aybaba’nın orada top yapmayı reddedişi inanılmaz. Bu kadar hızlı hücumcuları varken onlar Pokiesı besleyecek bir pas kaynağı olmadan sadece baskı yiyebilirdi. 2 stoper dönükten sonra da bu oldu.

Maçın başındaki 20 dakika sonrasında savunmasıyla hücumu birbirinden tamamen kopup mesafesi genişleyen Galatasaray, Aybaba’nın bu değişikliğinden sonra yeniden bir bütünlük ve baskı sağlayabildi. Serkan’ın çok iyi yaptığı orta saha bozuculuğu da manasız kaldı. Çünkü orada başka kimse yoktu.

Ama dedim ya, her topu indirmeyi başaran Drogba’ya arkadaşları uyum sağlayamadı. Burak’ın uzun süredir bu kadar kötü şutlarla çıkardığını görmemiştik. Normalde attıklarından çok daha kolay 5 pozisyonda kötü vurdu.
Selçuk’un oyun olarak eksikliğinin yanı sıra belki de Burak üzerinde manevi bir etkisi de var. Galatasaray beraberliğe üzülmeli kaçanlardan sonra. Ama Aybaba’nın oyun anlayışına da teşekkür etmeli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Powered by Live Score & Live Score App